Всi матерiали

27 березня 2017

На Калущині впала електроопора ЛЕП

19 березня впала високовольтна електроопора, що належить Івано-Франківським магістральним мережам «Укренерго». Опора є частиною стратегічно важливої високовольтної електролінії «Бурштин-Мукачево», яка передає електроенергію з Бурштинської ТЕС в Європу.

Причиною падіння стали дії зловмисників, які від’єднали металеві відтяжки в основі опори, внаслідок чого конструкція втратила стійкість і впала.

Анонсовано перший закордонний візит Трампа

Перший закордонний візит президента США Дональда Трампа відбудеться 25 травня, коли в Брюсселі відбудеться зустріч керівників держав, що входять в НАТО.

Україна випробувала ракети

21 березня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив про успішні планові випробувальні запуски українських ракет, що були вироблені у кооперації підприємств ДК «Укроборонпром» та Державного космічного агентства України.

Під час випробувань було здійснено перевірку системи керування ракетами та точності ураження цілей на максимальній дальності. Всі запуски відбулися успішно.

Зустріч Порошенка з лідерами фракцій

21 березня відбулася зустріч президента України з лідерами фракцій і груп у парламенті. Вони обговорили ситуації, які можуть виникнути у разі неотримання траншу МВФ, а також наслідки блокади ОРДЛО.

Заступник голови фракції БПП Ірина Луценко повідомила журналістів, що розгляд питання надання МВФ траншу Україні поки перенесли на кінець березня. Крім того, за її словами, під час зустрічі обговорювалися кандидатури до складу ЦВК, а також домовилися, що питання переформатування складу Рахункової палати ВР розгляне на засіданні 23 березня.

24 березня 2017

У Калуші діятимуть два пункти проведення пробного ЗНО

17 березня завершився визначений період відправлення реєстраційних документів для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року. Як повідомила директор міського методичного центру Уляна Дребот, традиційно регіональні центри якості оцінювання освіти будуть опрацьовувати реєстраційні документи, що надійшли й після 17 березня. Однак за умови, що вони були відправлені у встановлені терміни. Документи, надіслані після 17 березня, опрацьовуватися не будуть.

У Калуській ЦРЛ можна приймати перлинні ванни

У Калуській ЦРЛ запроваджують один із варіантів водної терапії. Як повідомила заступник міського голови Наталія Табачук, це – перлинна ванна.

Володимир Шовкошитний: «Українська держава №1 у новій європейській спільноті! Вимрійте таку державу, і ця мрія здійсниться»

Минулого тижня в Центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка відбулася літературна зустріч із письменником і видавцем Володимиром Шовкошитним. Разом із ним до Калуша завітала й дитяча письменниця Віталія Савченко.

«Мистецтво жити і творити себе…» від Василя Мельника

Днями вийшла з друку книга «Мистецтво жити і творити себе…». Її упорядкував наш земляк, член Національної спілки журналістів України Василь Мельник.

У Калуші – п’ята «Театральна весна»

27 березня, у Міжнародний день театру, в Калуші відбудеться відкриття V міського фестивалю мистецтв «Театральна весна-2017». Протягом двох тижнів поціновувачі театрального мистецтва зможуть переглянути вистави аматорських колективів нашого міста, району та області.

Оформлення паспорта громадянина України дітям – з 14 років

Відповідно до «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою КМУ від 25 березня 2015 року №302 (в редакції, внесеній постановою КМУ від 26 жовтня 2016 року №745), кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Про це повідомив начальник Калуського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області Ростислав Нестерак.