Останні новини:

День Лесі Українки в «Калинці»

Роль художнього слова у всебічному розвитку та особистісному становленні дошкільнят неоціненна. Слухання, читання, розігрування, вивчення напам’ять, обговорення літературних творів – усе це сприяє розвитку в малят мовлення, мислення, уваги, пам’яті.

У дошкільному навчальному закладі «Калинка» з раннього віку долуча­ють маленьких українців до криниці української творчості, ознайомлюють з духовною й культурною спадщиною рідного народу, а також з відомими по­етами та прозаїками.

Така робота проводиться у формі не лише окремих занять, а й тематич­них днів.

Нещодавно в «Калинці» відбулося вшанування видатної української пое­теси Лесі Українки з нагоди дня її на­родження. Методичний захід мав назву «День Лесі Українки в ДНЗ «Калинка». Упродовж дня в дитсадку панувала ат­мосфера творчості й натхнення. Діти та дорослі, вдягнені в національні костю­ми, пригадували улюблені твори поете­си, з цікавістю розглядали фотографії Лесі та її родини.

У кожній групі відбулося заняття за творами Лесі Українки. Усі занят­тя були нетрадиційними, захопливи­ми та пізнавальними. Вихователі мо­лодших груп Булавинець Н.Д., Шищук М.Р., Ціжовська Г.С. інтегрували вірші Лесі Українки «На зеленому горбоч­ку», «Місяць яснесенький» з природою, аплікаціями, ознайомленням з народ­ними традиціями. Цікаве, творче за­ няття «Ми маленькі, ми ясненькі» за віршем «Світлячки» було проведене в середній групі «Віночок».

Для кращого сприймання поезії вихо­ватель Косій Н.В. задіяла ігри-медитації, ігри-перевтілення. Свої враження і по­чуття діти передали в малюнках за до­помогою нетрадиційних технік зобра­ження.

А в групі «Сімейка» діти, вихователі Мельник Т.М., Максимович О.В., му­зичний керівник Перун О.В. зуміли відтворити атмосферу домашнього те­атру сім’ї Косачів через казку-оперу М. Лисенка «Коза-дереза», яку так лю­била Леся Українка. Малята були, як справжні актори.

Вихователь Хома Г.С. та музичний керівник Фрей В.М. запросили дітей старшої групи «Пізнайко» до Лесиної світлиці. Тут звучали вірші, веснян­ки, загадки.

Повчальною була казка «Біда на­вчить», уривок з якої інсценували діти, веселою – народна гра «Микита». Ду­ет у складі інструктора з фізкультури Борейко Л.Ф. та вихователя Хоми Г.С. подарував присутнім пісню на слова Лесі Українки «Лілея».

Минають віки, стираються напи­си на камені і тліють книги, руйну­ються будівлі, але слово Лесі – жи­ве і вічне.

Віримо, що добірні зерна, які ще­дро засівають педагоги нашого закладу, впадуть у благодатний ґрунт дитячої пам’яті, щедро заквітують і дадуть свої плоди. І житиме у віках пам’ять про нашу Лесю.

Марія ДОВГАНИЧ, вихователь ДНЗ «Калинка»