Останні новини:

А як ви ставитесь до заборони Ігоря Насалика? - 86,4% калушан підтримують міського голову

Ми продовжуємо обговорювати продаж спиртного вночі, через гучний резонанс, якого ця тема набула серед мешканців Калуша. Нагадаємо, що в Калуську міжрайонну прокуратуру надійшло звернення голови громадської організації «Громадський контроль Івано-Франківщини» Арона Бака щодо прийняття виконавчим комітетом Калуської міської ради незаконного, на його думку, рішення «Про тимчасове обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Калуша».

Отже, редакція газети «Дзвони Підгір’я» продовжує досліджувати думки калушан щодо заборони продажу алкоголю в нічний час, а також заборони продажу пива на літніх майданчиках.

Тамара Безрука, керівник кредитної спілки (57 р.):

Я підтримую рішення міської ради щодо встановлення цієї заборони. В такий скрутний час потрібно думати про суспільство. І вживати усі можливі заходи на покращення рівня суспільно-культурного життя в країні.

Тарас Кочержук, підприємець (26 р.):

– Абсолютно підтримую заборону продажу пива на літніх майданчиках та у палатках. Але наявність на площі Героїв магазинів, які продають пиво, суттєво впливає на результативність цієї заборони.

Тетяна Микуляк, економіст (25 р.): 

– Щодо обмеження продажу алкоголю в нічний час, то, можливо, це є вірне рішення. А от щодо заборони продажу пива на літніх майданчиках та палатках з цим я не зовсім погоджуюсь, бо в пиві не вбачаю великої загрози. Біля таких палаток зазвичай розташовані дитячі майданчики з батутами, машинками, морозивом. Тому батьки мають можливість почекати на свою дитину, випивши квасу або кави. Вважаю, в центрі пиво пили і будуть пити, тільки вже не в палатках, а на лавочках, порушуючи громадський порядок. Найприкріше, що ця заборона діє не для всіх. Наприклад, активно працює палатка в парку.

Каріна Міллєр, викладач іноземної мови (25 р.):

– Я цілком погоджуюсь з рішенням щодо обмеження продажу алкоголю. Вважаю, що заборонити продаж вночі мали вже давно і не тільки через ситуацію, яка склалася в країні. Сама була на вічі, коли громада приймала таке рішення, і особисто за це голосувала. Громадські об’єднання мають виступати якраз за права громади, враховувати її думку. А в цьому випадку складається враження, що «Громадський контроль» підтримує позицію підприємців, які прагнуть лише наживи, не маючи на це ніякого права. Адже нічні магазини в нашому місті продають спиртне без відповідних дозволів. І це факт. Краще б розібралися, чому порушується закон. А щодо пива в палатках, то вважаю, що абсолютно не прийнятним є розпиття пива чи іншого алкоголю на вулиці, особливо біля дитячих майданчиків. До чого ми привчаємо власних дітей?! Інша річ – у кафе чи пабах, адже всьому має бути своє місце. І питання ще в наступному: який зиск переслідує ця громадська організація, і чи її голова, бува, сам не веде підприємницьку діяльність, звідки й такі гучні заяви в бік нашого міського голови? Зрештою, чим менше можливості купити алкоголь, тим менше спокус.

Оксана Табачук, заступник міського голови м. Калуша:

– Я цілком підтримую прийняття даного рішення, оскільки воно є необхідною вимогою часу та обставин, які склалися в країні. З пропозицією обмеження продажу спиртних напоїв у місті у нічний час громада міста неодноразово зверталася до влади. Таке рішення вже суттєво знизило кількість порушень громадського порядку, убезпечивши життя та здоров’я жителів міста.

Анна Танчин, студентка (18 р.):

Щодо рішення, то я не можу повністю погодитись. Тому, що в магазинах та ресторанах зменшиться прибуток. Це стане перешкодою для малого та середнього бізнесу. Всі громадяни Калуша мають право на відпочинок у будь-який час. Головне, щоб кожна людина відпочивала з розумом. На мою думку, літні майданчики для того і придумали, щоб там продавали холодне пиво для втамування спраги. А контролюючі органи мають слідкувати за тим, кому це пиво продають.

Володимир Закальницький, приватний підприємець (41 р.):

– Я погоджуюся з рішенням міського голови про тимчасове обмеження продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв з 22.00 до 8.00, але якщо воно стосується тільки неповнолітніх. (Тобто виходить, що в інший час неповнолітнім можна вживати спиртне? – Ред.).

Олег Мельник, оператор виробництва (25 р.):

– Рішення влади я підтримую. Але проблема в тому, як його виконують. У деяких магазинах вночі алкоголь як продавали, так його і продають. На жаль, вночі без проблем можна придбати алкоголь у пабі біля «Вінтажу» та в магазині «Вікторія».

#14 Міліціонер (коментар з сайту «ДП»):

У березні правопорушень, вчинених у нічний час та правопорушень, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, та правопорушень побутового характеру (бійок, сварок, порушень громадського спокою у нічний час) зменшилося в Калуші – приблизно в два з половиною рази, в Калуському районі - приблизно в півтора рази.

У квітні місяці кількість таких правопорушень трохи почала зростати. Це було пов’язано з послабленням контролю за роботою нічних закладів у нічний час.

#1 Оленка Зміючка (коментар з сайту «ДП»):

Я працюю в школі, і мені дико читати, що голова громадської організації, яка покликана КОНТРОЛЮВАТИ виконання закладами торгівлі рішень громади, натомість вимагає продажу алкоголю нашим дітям – підліткам, школярам у нічний час! Дякую міській владі, зокрема Насалику за те, що разом з освітянами міста ДБАЄ ПРО НАШУ МОЛОДЬ. Ганьба... [вилучено адміністратором], яка ніяк не може на... [вилучено адміністратором], організовує підприємців, які мають нічні магазини та усілякі кафе та ресторани – щоб вони підписували колективного листа на ім’я міського голови з проханням відновити торгівлю пивом на літніх майданчиках. Ця пані уже і міліцію підключила, адже ні для кого в Калуші не секрет – саме деякі працівники міліції є справжніми власниками частини нічних магазинів та інших нічних закладів, де не лише горілку та пиво пропонують відвідувачам, але й... [вилучено адміністратором].

Головний редактор вашої газети правильно колись написав: досить уже боятися про це говорити і писати!

#3 Аліна (коментар з сайту «ДП»):

– Тільки вдуматись треба... Оскаржують рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час  Я думаю, що рішення міської ради правильне. Бо хто дуже купляв весь той алкоголь вночі? Підлітки... Взагалі б на завжди прийняли закон про заборону продажу алкоголю після 22.00. До речі, в деяких містах так і роблять.

#4 Євгенія (коментар з сайту «ДП»):

– Зараз на сході гинуть невинні люди, які виборюють право на життя в Україні, а тут підприємці переживають, щоб часом прибуток не опустився на декілька позицій. В такий час потрібно об’єднуватись, і не думати лише за себе, бо ті хто загинув на Майдані – думав про наше спільне майбутнє.

#5 Оlena (коментар з сайту «ДП»):

– А чи немає цей голова ГО «Громадський контроль Івано-Франківщини» бізнесу по продажу спиртних напоїв? Чи можливо, йому підприємці добряче заплатили, що він так відстоює їхні інтереси?! Я підтримую рішення виконкому і хочу, щоб воно і надалі залишалося чинним.

#2 пілот (коментар з сайту «ДП»):

– Я би цих «падлів» з таких громадських організацій і підприємців, які «втрачають дуже багато грошей» на один деньок відправив би в Слов’янськ. Хай подивляться, як люди помирають за те, щоб у нас країна збереглась, а їм лише б горілку впарювати.

Сергій Кліндухов, слюсар-монтажник (38 р.):

– Я цілком підтримую і погоджуюсь з рішенням міської ради. Нашій державі потрібні здорові люди. На мою думку, давно треба було прийняти таке рішення. Адже молодь буде менше спиватися. Що стосується оскарження в прокуратуру, то чи не має «Громадський контроль Івано-Франківщини» бізнесу по продажу спиртних напоїв? Безсумнівно, він робить неправильно.

Михайло Шпарій, пенсіонер (70 р.):

– У нічний час нема чого алкоголь продавати. Хоча в інших країнах у кафе, ресторанах, барах продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв дозволений. Проте я вважаю, що в Калуші повинна бути така заборона. А ця громадська організація нехай у себе на Івано-Франківщині «наведе порядок», бо ми тут самі розберемося.

Марія Сорохтей, пенсіонер (64 р.):

– Так, погоджуюсь з рішенням. Мені важко дивитися на те, як молодь спивається. А хто хоче випити, то може це зробити і до 22-ї години вечора. Навіть якщо весілля, то до тієї години його теж можна відсвяткувати добре.

Крім того, якщо ця громадська організація цю заборону оскаржує, то, мабуть, їм є якась з цього вигода, щоб нашим дітям продавали горілку. Бо просто так у нашій державі нічого не робиться.

Олександр Челядин, секретар Калуської міської ради:

– Хотілося б дізнатися про інші, добрі, справи цієї громадської організації («Громадський контроль Івано-Франківщини» – Ред.). Її історію, що конкретно громада Калуша отримала позитивного від її діяльності. Може б ми тоді поширили цей «досвід» і серед інших?... Цікаво би було опублікувати склад її засновників, членів, джерела фінансування, напрямки статутної діяльності…

Іван Мартинів, незалежний приватний підприємець (32 р.):

– Я підтримую рішення міської ради про тимчасове обмеження продажу алкогольних напоїв з 22.00 до 8.00, але тільки для нічних магазинів. Думаю, дане рішення не має стосуватися закладів ресторанного господарства.

Олег Тимків, машиніст гранулювання (51 р.):

– Я б зробив, щоб алкогольні напої не продавали з 20.00 до 10.00. А нічні магазини, що є в Калуші, потрібно закрити взагалі. Я розумію, що підприємці хочуть заробити гроші, але заробляти потрібно вдень, а не вночі. У нічний час люди не купляють хліб чи якісь продукти харчування.

Оксана Муштук, торговий агент (27 р.):

– Я підтримую рішення обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива в Калуші у нічний час. Якщо наші підприємці теж прагнуть до вступу в ЄС, вони повинні думати не лише про отримання прибутків, але й про суспільство, в якому вони створили свій бізнес і отримують ці прибутки. Тому громадська відповідальність – це в першу чергу їхня моральна відповідальність перед калуською громадою. Закони, в тому числі і місцеві, створені для того, щоб їх дотримуватись, проте цим золотим правилом деякі громадяни нехтують, за що їх має очікувати суворе покарання.

Роман Скрипак, безробітний (28 р.):

– Щодо мене, то я погоджуюся з рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради. Навіть більше, на мою думку, ця заборона має бути ще жорсткішою. Чому? Та тому, що деякі магазини не дотримуються цього рішення і продовжують продавати алкоголь після 22 години. Думаю, що ввечері та посеред ночі можна обійтись і без алкоголю. Те саме стосується і продажу пива в тимчасових літніх палатках.

Ірина Королюк, студентка (20 р.):

– Я однозначно ставлюсь позитивно до такого рішення. Тому що вважаю, що це хоч на трішки знизить рівень вживання алкоголю, зокрема в нашому місті. Також я згідна, що громадська організація може контролювати діяльність влади чи інших структур, але в цьому випадку, як на мене, її дії не зовсім правильні.

Володимир Бойко, інженер (46 р.):

– Я не можу ствердно сказати. З одного боку, добре, що міська рада прийняла таке доволі розумне рішення. Тим паче, що зараз у нашій країні, справді, важкі часи. Також я знаю, що така заборона є й в інших містах. Проте, з іншого боку, є теж нюанси. Наприклад, ресторани це начебто культурні заклади, де люди приходять відпочити, а не напитися. Думаю, що в них не варто забороняти продаж алкоголю. Але скільки людей – стільки й думок. А те, що громадська організація подала в прокуратуру звернення з формулюванням, що таке рішення порушує права громадян, як на мене, як мінімум нелогічно. Скоріше, хіба що зачіпає інтереси деяких підприємців, а не пересічних калушан.

Галина Лісовська, домогосподарка (36 р.):

– Якщо чесно, мені байдуже. Я не відчула ніякого дискомфорту, бо й раніше вночі не бігала в магазин по алкоголь. Можливо, тепер хоч менше п’яних буде вночі по вулиці ходити. Тому, напевно, добре, що міська рада прийняла таке рішення. І пивних палаток це також стосується… А щодо дій громадської організації, то я в тому не розбираюся і навіть не хочу вникати. Повірте, є багато важливіших проблем, ніж продаж чи не продаж алкоголю.

Андрій Стефанишин, начальник сектору дільничних інспекторів міліції (32 р.):

– На мою думку, рішення КМР про тимчасове обмеження продажу алкогольних напоїв з 22.00 до 8.00 є однозначно правильним. Скажу чесно, від цього навіть трохи роботи дільничним поменшало. Тому я не розумію, чому громадська організація написала звернення у прокуратуру, аргументувавши це тим, що така заборона порушує права громадян. Те саме стосується і рішення про заборону продажу пива на літніх майданчиках. Як на мене, це також правильно.

Микола Троян, апаратник ТОВ «Карпатнафтохім» (24 р.):

У 2012 році Україна зайняла третє місце в світі по середньому споживанню горілки на людину. Тому я підтримую будь-які спроби вирішити цю гостру проблему в суспільстві, тим більше у воєнний час. Щоб не сталось так, коли Росія пошле війська на нашу територію, українські сини ще не відсипались від оковитої. На жаль, ті, хто мають на меті розслабитись за допомогою алкоголю, справляться і до 22.00 або поповнять запаси заздалегідь. Дуже прикро, що громадська організація «Громадський контроль Івано-Франківщини» так відреагувала на це рішення. Замість того, щоб перешкоджати продажу алкоголю школярам усі 24 години на добу, вони за гроші виконують забаганки тих, хто торгує спиртним.

Інна Івашків, вчитель української мови Калуської ЗОШ №4 (28 р.):

В такий скрутний для України час ми маємо об’єднуватись, підтримувати один одного. Щоб досягнути успіхів у розвитку країни, ми повинні бути тверезою нацією. А працівникам контролюючих органів я раджу почати з себе боротись з корупцією. І думати, в якій країні житимуть наші діти, а не поповнювати нечесним шляхом свої кишені грошима від підприємців.

Тетяна Орнат, менеджер магазину «ЕкоВікна» (35 р.):

Це правильний крок зі сторони місцевої влади. А ті, хто влаштовують святкування, можуть заздалегідь підготуватися. На рахунок порушення прав людини, то мене особисто це не зачіпає.

Станіслав Вітюк, правоохоронець (25 р.):

– З рішенням Калуської міської ради погоджуюсь, оскільки воно повинно вплинути саме на тих людей, які відпочивають у нічний час. Зокрема, молоді, яка, купуючи вночі спиртні напої, після їх вживання схильна до «подвигів», зокрема до вчинення протиправних дій, бійок, хуліганства тощо. А ті люди, які хочуть і будуть вживати алкоголь, я думаю, будуть «запасатись» алкоголем до 22.00. Щодо пива, то тут можна було б зробити певні обмеження. Наприклад, визначити певну кількість літрів, яку можна продати з однієї палатки. Але відразу виникає питання контролю – хто буде спостерігати за кількістю проданого пива? Я, наприклад, пиво купую на пивзаводі, в палатках та літніх майданчиках його не вживаю.

Оксана Михайлюк, журналіст (37 р.):

– Звичайно, погоджуюся. Не будуть продавати вночі алкоголь – буде спокійніше в місті. «Шукачі пригод» підуть додому спати, не будуть заважати відпочивати тим, кому наступного дня на роботу. Не буде криків, лайок, бійок. Тим більше зараз, коли в Україні така напруга. Ми, на Заході, повинні зробити все від нас залежне, щоб у наших містах та селах був спокій.

Ця організація не може називатися «громадською», якщо вона виступає з такими заявами. Вона озвучує не думку громади, а думку кількох людей, які бажають збагатитися будь-якою ціною. Що означає «підприємці втрачають заробіток»? Нехай шукають, як заробити гроші по-іншому. А то так можна добалакатися, що і ті, хто продають наркотики або зброю, або ті, хто крадуть, роблять це, бо мають годувати свої сім’ї. Те, що декілька підприємців втратять трохи грошей, цю громадську організацію хвилює більше, ніж те, що сотні сімей втрачають гроші через нічне пияцтво їхніх рідних.

Я підтримую закриття таких майданчиків. Хто хоче випити пива, нехай іде у звичайне кафе, де більше порядку, або купляє пиво в магазині. А в цих наметах тільки алкаші і тусуються. Я живу біля «п’ятачка», і мусила кожного дня проходити біля такого майданчика. Неприємні враження. Люди напиваються, галасують, вживають нецензурну лексику. А поруч проходять мами з дітьми, літні люди. Не можна заради заробітку перетворювати місто в «гадючник».

Ілля Новицький, підприємець (44 р.):

– У Львові заборону на продаж алкоголю, в тому числі пива, запровадили ще в 2010 році – з 22-ї до 8-ї ранку. Йдеться про продаж алкоголю у стаціонарних об’єктах торгівлі та малих архітектурних формах, окрім закладів ресторанного господарства. А з початку 2011 року обмеження на спиртне починалося уже о 20-й годині і стосувалося вже й кафе.

До того приймалися часткові рішення – про обмеження продажу алкоголю біля шкіл і навчальних корпусів Львівської політехніки. Тоді у Львові на захист пияцтва виступали і антимонопольний комітет, і ціла купа громадських організацій, які подавали скарги в органи прокуратури, а ті скасовували рішення львівської влади.

 Тоді Львівська мерія зайнялась цим питанням системно: ввела заборону продавати алкоголь вночі у будь-яких закладах і почала застосовувати найкращий інструмент впливу – адмінпокарання, яке передбачає штраф від 6800 гривень, або закриття закладу торгівлі чи ресторанного господарства. 

 Зараз до Львівської мерії надходить багато подяк від мешканців, чий спокій порушували п’яні люди, від жінок, чиї чоловіки виносили з дому останні гроші. Начальник міліції міста Львова заявив, що рівень злочинності у місті зменшився на 38%, в тому числі по правопорушеннях у стані алкогольного сп’яніння.

 Я переконаний, що підприємці Калуша підтримають ініціативу вашого міського голови Ігоря Насалика, і значної шкоди їм це не завдасть.

А от щодо скарги у прокуратуру «Громадського контролю» – на дії Калуської мерії – думаю, тут справа більше стосується збитків власників нічних клубів: якщо там не лише алкоголь продають, але й наркотики, як написала якась пані у коментарях до цієї статті на сайті вашої газети. Якщо прокуратура буде задовольняти такі «скарги», то пора відправляти у відставку таких прокурорів.

Щодо заборони Насаликом продажу пива на літніх майданчиках – порівняйте, яким Калуш був, наприклад, минулого літа і яким став тепер (площа Героїв, «П’ятачок», площа біля технікуму і т. д.). У вечірній час відразу зробите висновок – стало краще.

Роман Сілецький, командир Народної Самооборони Калуша:

– Я особисто та Народна Самооборона Калуша повністю підтримуємо тимчасове обмеження продажу спиртного в нічний час, оскільки зменшилась кількість бійок, розпивання алкоголю в центрі міста та біля магазинів. Тому вжиття даного заходу має неабиякий позитивний результат. Всі ми пам’ятаємо той прикрий випадок, який не так давно трапився в Калуші, коли п’яні підрізали хлопця. Може, якщо тоді їм не продали б спиртне, то хлопець був би живим, а в його сім’ї не сталось таке горе.

Самооборона продовжує відстежувати порушників розпорядження міської влади. Наприклад, нещодавно біля нічного магазину, що поблизу каплички на Лесі Українки, вночі продавали алкоголь. Наші хлопці звернулися до міліції щодо порушення. Але, на жаль, на наш дзвінок ніхто з правоохоронців не відреагував – на виклик не виїхали, протокол про адміністративне порушення не склали. Ось така ситуація. Тому дехто продовжує продавати вночі алкоголь, а відтак неповнолітні та пияки збираються для розпивання спиртних напоїв. А питання наявності у власників нічних магазинів дозволу на продаж алкоголю залишається актуальним й досі, оскільки багато з них його… не мають.

Ми також абсолютно підтримуємо і заборону продажу пива на літніх майданчиках. Нову таку палатку вже обладнано біля супермаркету «Соломон», поряд… із дитячим майданчиком. Самооборона ще буде з’ясовувати законність їхньої діяльності.

Місту потрібно взяти приклад із Надвірної, де алкоголь вже давно у нічний час не продають. Наші колеги звідти зауважують, що немає алкоголю – немає і проблем.

Опитування проводили журналісти «Дзвонів Підгір’я». Всього разом з відвідувачами сайту «ДП» було опитано 88 людей. Опитування не є репрезентативним, тому може не повністю відображати реальне співвідношення підтримки рішення міського голови. 

Результати опитування:

86,4% калушан повністю підтримують обидва рішення міського голови Ігоря Насалика: щодо заборони продажу алкоголю в нічний час, а також заборони продажу пива на літніх майданчиках;

9,1%  калушан підтримують рішення частково, тобто частина з них допускає або продаж алкоголю вночі в ресторанах, або продаж пива вдень на літніх майданчиках;

4,5%  калушан не підтримують обидва рішення.

Підготувала Анна ЗОРЯ

 

Подібний матеріал на тему: 

Громадська організація написала скаргу в прокуратуру на заборону продавати в Калуші алкоголь вночі. – Коментарі читачів зашкалюють


Коментарі   

 
-4 #9 Прохожий 26.06.2014, 11:51
А я против запрета. В Союзе тоже шла борьба с алкоголем. И что, стали пить меньше? Ха-ха!
Человек который хочет выпить - всегда найдет. Только теперь вместо нормального алкоголя начнут процветать притоны с самогонкой и спиртом.
Хотите закрыть "палатки" - ждите пьющих людей на площадках, в парках и скверах.
Считаю что это не выход. Надо просто проводить профилактику среди молодёжи и проблема со временем сама исчезнет
Цитата
 
 
+3 #8 Olena 26.06.2014, 11:12
Цілком підтримую заборону продажу алкоголю в нічний час. Нам потрібна здорова молодь. Навіть буде менше скоюватися злочинів. А ті, хто не підтримують це рішення, мабуть, є тими людьми, хто любить випити в нічний час.
Цитата
 
 
+3 #7 MILA 26.06.2014, 09:31
Я теж проти продажу алкоголю в нічний час, як і проти пива біля дитячих майданчиків. Не повинні наші діти постійно бачити в руках своїх батьків чи просто старших пляшку і бокал...
Цитата
 
 
+3 #6 Ната-Ля@ 25.06.2014, 17:55
Я теж проти і продажу алкоголю в нічний час, і проти пива біля дитячих майданчиків
Цитата
 
 
+3 #5 Свідомий 25.06.2014, 17:52
Я теж абсолютно підтримую таке рішення. А міліції треба краще працювати! То їм Самооборона допомагає, то міська варта. А зарплату хто отримує, Самооборона? Ні! Тому, будь ласка, контролюйте порядок та дотримання законів у Калуші. Варто би було ще і цю так звану громадську організацію перевірити... Думаю, щось там не так чисто...
Цитата
 
 
+3 #4 Оля 25.06.2014, 11:53
Тут взагалі немає що навіть обговорювати. Міська рада зробила правльно, прийнявши таке рішення. Зараз у країні й так важка ситуація, тому маємо бути свідомими та готовими захищати країну в любу хвилину,а не ходити напідпитку. А взагалі було б добре, якби таке рішення діяло завжди.
Цитата
 
 
+3 #3 Макс 25.06.2014, 11:25
Шкода, що ця тема настільки розвивається. Це є показником того, що в нас дійсно великий відсоток людей, які обуруються таким рішенням. На мою думку, місцева влада прийняла правильні рішення. І не потрібно обуруватись деяким особам. Тому, що в нації дійсно існують багато інших проблем, що обмежують наші права. І ці проблеми люди самі створюють через культуру поведінки.
Цитата
 
 
+1 #2 пілот 25.06.2014, 10:26
треба забороняти однозначно! а з тими хто хоче – судитися! :sad:
Цитата
 
 
+3 #1 fregat 21.06.2014, 17:18
Чому, коли когось грабують, вбивають, обдурюють в магазинах, обважують на базарах, хтось не поступається місцем жінкам, вагітним чи старшим людям, чи коли бачать, що людині погано, чи діти курять, чи ще щось, цього майже ніхто не помічає, це нікого не турбує???!!! А як хтось не може повною мірою нажитися на простих українцях, то все, це вже обмежуються ПРАВА! Та які права, про що ви говорете, шановні!!! Коли в цих магазинах продають і пиво, і сигарети дітям! Таке складається враження, що обмежили право на повітря, на воду, на свободу, на вільне віросповідання тощо. Я вважаю, що треба працювати чесно! Плати за ліцензію - і твоє право продавати вночі алкоголь ніхто обмежувати не буде!!! А міліція мала би не протирати штани, а контролювати діяльність нічних магазинів. Зокрема, як виконується така заборона. А щодо кафе та ресторанів, то вони закриваються в 22.00-23.00, тому тут ніяких проблем не вбачаю.
Цитата
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити