Останні новини:

Калуш відзначив 25-ту річницю незалежності України

Цей тиждень у Калуші, як і по всій Україні, насичений різноманітними заходами, присвяченими 25-й річниці проголошення незалежності України. І в організаторів, і у відвідувачів настрій піднесений.

І в той же час у кожного на думці, що пройшло чверть століття, а української України так і не збудовано. А ще більше гнітить те, що, як і споконвіку, нині ми змушені знову захищати свою землю, відстоювати свою незалежність. Така нотка звучала і у виступах з нагоди річниці незалежності, і поміж калушанами та гостями міста – в розмовах.

У вівторок у ПК «Мінерал» відбулися урочисті збори Калуської міської ради. На них були присутні депутати перших демократичних скликань, міські голови Калуша, учасники антитерористичної операції, представники різноманітних громадських організацій. Вітаючи присутніх з річницею нашої незалежності, міський голова Ігор Матвійчук висловив віру в те, що наші синьо-жовті прапори майорітимуть і в Криму, і на Сході України. А Україна – процвітатиме.

До подій у Калуші часів проголошення незалежності присутніх повернув у своєму виступі міський голова 1991-1998 та 2002-2006 років Роман Сушко. Застеріг усіх нас бути пильними, бо ворог не дрімає. Пригадуючи відзначення 10-ї річниці незалежності України, міський голова 1998-2002 років Степан Різник звернув увагу присутніх на те, що ніхто тоді навіть подумати не міг, що доживе до війни на території України. І місцеве духовенство, і виступаючі висловлювали побажання, щоб над нашою Богом благословенною державою було мирне небо, а земля її – вільною.

У ході урочистостей відбулося вручення нагород з нагоди відзначення чвертьстолітнього ювілею незалежності. Відзнаку президента України – ювілейну медаль «25 років незалежності України» отримали голова Калуської станиці Братства вояків УПА Степан Петраш, голова Калуської філії Союзу українок Любов Липовська і директор музейно-виставкого центру Уляна Паньо. Почесними грамотами голови Івано-Франківської облдержадміністрації нагородили відомих не тільки в Калуші працівників культури – керівників відомих калуських колективів «Пролісок» і «Прикарпаття» Володимира Баку та Михайла Сондея.

Міський голова нагородив тих земляків, які сьогодні захищають кордони України нашої держави на Сході. За відданість Батьківщині, непохитну віру до перемоги, відвагу у боях за цілісність і суверенітет нашої держави, особистий приклад героїзму в боротьбі з сепаратизмом і тероризмом у східних регіонах країни та з нагоди Дня Незалежності України міський голова вручив медаль «За гідність та патріотизм» тридцяти калушанам – учасникам антитерористичної операції. Цією відзнакою нагородили Бабчія Михайла Михайловича, Бегена Сергія Руслановича, Безрукого Володимира Дмитровича, Бойка Василя Богдановича, Вінницького Вадима Вадимовича, Гавчика Володимира Володимировича, Гриніва Михайла Миколайовича, Даніва Миколу Володимировича, Дутку Миколу Ігоровича, Кіндрата Володимира Володимировича, Колюха Володимира Олександровича, Концевича Олексія Валерійовича, Концевича Юрія Романовича, Копчу Дмитра Васильовича, Кропивку Олега Михайловича, Кручкевича Віктора Богдановича, Кудибіна Івана Олексійовича, Кудінова Віталія Вікторовича, Малащука Юрія Анатолійовича, О. Саву (Богдана Віталія Михайловича), Павлюка Володимира Степановича, Паламара Зіновія Мирославовича, Паливоду Ігоря Васильовича, Равликовського Юрія Івановича, Терещенка Ігоря Ігоровича, Тичинського Олега Васильовича, Токмакова Віталія Юрійовича, Фікерта Володимира Густавовича, Фрика Олексія Івановича та Чошка Ігоря Степановича.

За активну громадянську позицію, утвердження і розбудову Української держави, вагомий особистий внесок у патріотичне виховання та формування національної свідомості молоді медаллю з нагоди Дня незалежності України нагородили два десятки калушан, які своєю боротьбою, працею та вчинками долучилися до становлення нашої державності. Цією високою нагородою відзначили Барну Ігоря Адамовича, Булавчук Лідію Йосипівну, Зубрія Миколу Васильовича, Ільницького Кароля Васильовича, Клима Михайла Васильовича, Кривенка Олександра Вікторовича, Кузіва Петра Федоровича, Кушлика Тараса Ярославовича, Левицьку Ганну Данилівну, Леськів Ольгу Володимирівну, Мазур Мирославу Олександрівну, Місевича Степана Ільковича, Наконечного Василя Михайловича, Парцея Ярослава Федоровича, Рекунова Юрія Івановича, Сакалу Світлану Миколаївну, Сидоріва Тараса Мирославовича, Сметанського Ігоря Васильовича, Харченка Олега Олексійовича, Шпак Анну Михайлівну.

А 24 серпня біля пам’ятника Тарасу Шевченку калушани долучилися до загальнонаціонального флешмобу й зі всією Україною заспівали Державний Гімн. Після чого пройшлися вулицями міста святковою ходою у вишиванках. Колону супроводжувала 27 реактивна артилерійська бригада.

Урочистості з нагоди Дня Незалежності традиційно проходили біля Каменя Незалежності. Благословили калуську громаду священнослужителі міста традиційних для України конфесій – о. Григорій Мороз (УПЦ КП), о. Олександр Марков (УГКЦ) та о. Роман Стадник (римо-католицька Церква). Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх борців, які віддали своє життя в боротьбі за волю України.

З вітальним словом до калушан і гостей міста звернувся міський голова Ігор Матвійчук. Він наголосив на тому, що сьогодні ми не маємо права втратити незалежність. Ми повинні вистояти й перемогти, виправдати сподівання попередніх поколінь. Секретар Калуської міської ради Роман Боднарчук запевнив, що рада, як і громада Калуша, завжди на вістрі часу й приймає демократичні рішення. Учасник АТО Олександр Коваль закликав кожного зокрема перестати себе жаліти і щось робити для країни. Атовець не миру бажав, а цілковитої перемоги. Свою шану незалежності українським танцем і українською піснею віддали творчі колективи міста.

Цього ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятників відомих українців та пам’ятних знаків борцям за незалежність України.

По обіді, завітавши у виставкову залу, калушани мали нагоду подивитись етнопоказ «Мода на українське». Кажуть, було дуже яскраво та насичено, хоч і не довго. Моделями в основному виступили калуські гімназистки.

Дітлахи взяли участь у конкурсно-розважальній програмі «Калуська паняночка-2016», яка проходила в міському парку. Понад вечір калушан і гостей міста в парку розважали місцеві колективи. А гостем концертної програми у цей святковий день був гурт «Dzidz’off».

Дарія ОНИСЬКІВ