Останні новини:

Як членам сім’ї мобілізованих отримати одноразову грошову допомогу?

До кінця березня в Україні тривала друга черга четвертої хвилі часткової мобілізації. До лав Збройних Сил України було призвано сотні калушан, які, після перепідготовки у навчальних центрах, відправилися служити на Схід України.

Зросла й кількість запитань, з якими члени сімей мобілізованих звертаються до редакції «ДП». Найчастіше матері та дружини цікавляться, що робити з довідками, які видають у військкоматі. Нагадаємо, що довідка з військового комісаріату (для мобілізованих) потрібна для того, щоб отримати одноразову грошову допомогу. Проте таку допомогу сім’я мобілізованого не отримає відразу, а лише після того, як військовослужбовець буде безпосередньо залучений у військових діях. Учаснику бойових дій також зобов’язані надати довідку (акт) про перебування в зоні проведення АТО у його військовій частині.

Для того, щоб отримати грошову допомогу, сім’я мобілізованого повинна написати заяву на ім’я міського голови Калуша. Детальніше про порядок надання такої допомоги у роз’ясненні від управління соціального захисту населення Калуської міської ради:

Про порядок надання одноразових грошових допомог мобілізованим у зв’язку з проведенням АТО, добровільним учасникам антитерористичної операції в східних регіонах України або членам їх сімей

Рішенням Калуської міської ради від 05.01.2015 року №2843 затверджено Порядок надання одноразових грошових допомог мобілізованим у зв’язку з проведенням АТО, добровільним учасникам антитерористичної операції в східних регіонах України або членам їх сімей.

Даний порядок визначає умови і механізм надання одноразових грошових допомог мобілізованим у зв’язку з проведенням АТО, добровільним учасникам антитерористичної операції в східних регіонах України, які зареєстровані і проживають в місті Калуші, або членам їх сімей. Цей порядок поширюється на працівників правоохоронних органів, які були відряджені для участі в АТО, медичних працівників, мобілізованих для участі в АТО, та на священнослужителів, які виконували обов’язки військових капеланів у зоні АТО.

Допомога надається одноразово за весь період проведення АТО у розмірі до 5000 грн.

Учасникам АТО, які отримали поранення, надається допомога у розмірі до 20000 грн.

Сім’ї загиблого учасника АТО отримують допомогу до 50000 грн.

Для того, щоб отримати допомогу, учасник АТО або член його сім’ї подає на ім’я міського голови такі документи: заяву; копію паспорта (сторінки 1, 2, 11) заявника; копію ідентифікаційного коду заявника; банківський рахунок заявника; копію документа, що посвідчує ступінь родинного зв’язку з учасником АТО; довідку з військового комісаріату (для мобілізованих); довідку, акт або інший документ, що посвідчує перебування в зоні проведення АТО; довідку медичної установи про поранення (при потребі); копію свідоцтва про смерть (в разі загибелі учасника АТО).

Вищевказані документи направляються на розгляд постійної комісії міської ради з питань гуманітарної роботи, соціального захисту населення та молодіжної політики для прийняття відповідних рекомендацій. Протокол засідання цієї комісії та рекомендації направляються до управління соціального захисту населення Калуської міської ради, яке на підставі цих документів готує проект рішення міської ради про надання допомоги і подає його на розгляд Калуської міської ради.