Останні новини:

Від укладення договору на вивіз сміття відмовляються?

До редакції «ДП» звернувся мешканець ж/м Хотінь із листом:

«Опублікувати на сторінках газети повний список «привілейованих» маєтків, що не платять за вивіз сміття. Лише за 2014 рік купимо танк! По вулицях, номерах будинків, пофамільно! Чому в нас є «ліпші» громадяни і «гірші»? Вже досить хитрощів.

Який порядок оплати за вивіз сміття?»

За відповіддю редакція звернулася до директора КП «Екосервіс» Дмитра Кобилецького:

– На запит мешканця Хотіня повідомляємо, що згідно із Законом України «Про відходи», ст. 15, громадяни України зобов’язані вносити в установленому порядку плату за користування послугами підприємств, установ та організацій, що займаються збиранням, зберіганням, перевезенням, знешкодженням, видаленням і захороненням відходів; виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього середовища відходами.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 07.06.2007 року №226 затверджено «Положення про санітарну очистку м. Калуша». Пункт 10 даного Положення вказує: «Мешканці приватних будинковолодінь в обов’язковому порядку заключають угоди з підприємством, яке займається вивезенням та захороненням твердих побутових відходів».

Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії від 15.06.2015 року та рішення від 22.06.2015 року №147 виконавчого комітету Калуської міської ради КП «Екосервіс» визнано виконавцем послуг із вивезення твердих побутових відходів на території м. Калуша.

Тому, на основі вищенаведеного, всі мешканці приватного сектору зобов’язані заключити договір на вивіз та захоронення твердих побутових відходів з комунальним підприємством «Екосервіс».

КП «Екосервіс» укладає договори на вивезення та захоронення ТПВ згідно з типовим договором, що вказаний у Правилах надання послуг з вивезення побутових відходів, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 року №1070. 

У випадку неукладення договору складається протокол про адміністративне правопорушення, що передбачено ст. 152 КУпАП, та направляється на розгляд адмінкомісії у Калуську міську раду.

На даний час із мешканцями приватного сектору укладено 3715 договорів. Інспектори-контролери підприємства щомісячно розносять населенню повідомлення про стан взаєморозрахунків, а також повідомлення про обов’язковість заключення договору на вивезення та захоронення твердих побутових відходів. Приблизно 1700 дворів відмовляються від укладення договору.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами» від 21.01.2010 року, порушення вимог щодо поводження з відходами тягне за собою штраф для громадян від 340 до 1360 грн., для посадових осіб та суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.

Оплату за надані послуги по вивезенню та захороненню твердих побутових відходів без оплати банківської комісії можна проводити у відділеннях «ПриватБанку» та «Укрпошти».