Останні новини:

Наталія Бабій пояснила, чому не домовилися Верхнянська громада та міська поліклініка

У номері 8 від 24 лютого ми публікували інтерв’ю головного лікаря Калуської міської поліклініки Михайла Гаврилишина, в якому він розповідав про життя свого медичного закладу. Серед іншого, мова йшла й про те, як поліклініка планувала укласти угоду щодо надання вторинної медичної допомоги на догоспітальному етапі з Верхнянською об’єднаною територіальною громадою. Коментуючи, з яких причин ця угода не була укладена, Михайло Гаврилишин зазначив, що Верхнянська ОТГ безпідставно та за посередництва Калуської РДА передала кошти районній лікарні на Каракая, 25.

А нещодавно редакція «ДП» отримала лист від Калуської РДА, в якому її голова Наталія Бабій виклала власну точку зору на ситуацію. Зокрема, в ньому було зазначено, що рада Верхнянської ОТГ повинна була передати кошти медичної субвенції саме до районного бюджету. Згідно з Постановами Кабінету Міністрів №11 від 23.01.2015 р. «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами» і №1007 від 28.12.2016 р. «Про внесення змін до пункту 5 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевими бюджетами».

А нашим читачам пояснимо, що у вказаних документах мова йде про те, що ради ОТГ, які добровільно об’єдналися на базі району, змушені віддавати бюджету цього району щонайменше 60% своєї медичної субвенції. А навіщо ж тоді «город городити» і яке місце начебто самостійної громади в адміністративно-територіальному устрої України?

Але то, звичайно, питання вже не до Калуської РДА…