Останні новини:

Оформлення паспорта громадянина України дітям – з 14 років

Відповідно до «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою КМУ від 25 березня 2015 року №302 (в редакції, внесеній постановою КМУ від 26 жовтня 2016 року №745), кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Про це повідомив начальник Калуського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області Ростислав Нестерак.

 

– Ростиславе Богдановичу, чи треба платити за свій перший паспорт?

На сьогодні перший паспорт молода людина згідно з чинним законодавством отримує безкоштовно з терміном дії на 4 роки і, на відміну від своїх попередників, не у формі звичної книжечки, а у формі пластикової ІД-картки.

Які документи необхідно подати, щоб його оформити?

– При оформленні першого паспорта особа подає до територіального підрозділу міграційної служби оригінал свідоцтва про народження, паспорти, оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них (паспорти громадянина України), довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та довідку про реєстрацію місця проживання дитини.

При цьому міграційна служба звертається до батьків дітей, які досягли 14-річного віку і оформлятимуть паспорт вперше, з проханням особисто пересвідчитись в тому, чи зареєстроване місце проживання вашої дитини. Це можна перевірити, звернувшись до органів реєстрації за місцем проживання – сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад.

– Ростиславе Богдановичу, що ще хочете додати?

– Звертаю увагу на те, що при оформленні паспорта громадянина України відомості про місце реєстрації дитини відразу будуть внесені в облікову базу Єдиного державного демографічного реєстру, розпорядником якого є ДМС України. Наголошую на тому, що зареєструвати місце проживання дитини або перевірити, чи вона була зареєстрована раніше – обов’язково.

– А це що, так важливо?

– Важливо. Оскільки згідно зі статтею 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання дитини за свідоцтвом про народження здійснюється до досягнення нею 16-річного віку. Таким чином, у разі відсутності реєстрації місця проживання вашої дитини, а також ідентифікаційного коду паспорт громадянина України оформлятиметься без внесення відомостей про реєстрацію місця проживання особи та ідентифікаційного коду. Перевага наявності реєстраційного номера у паспорті позбавить від необхідності щоразу пред’являти паперову довідку облікової картки платника податків.

Інтервю записала Ксенія ІСАЄВА