Останні новини:

«Мистецтво жити і творити себе…» від Василя Мельника

Днями вийшла з друку книга «Мистецтво жити і творити себе…». Її упорядкував наш земляк, член Національної спілки журналістів України Василь Мельник.

Цей збірник-порадник відомого всім калушанам фотожурналіста присвячений учням 6-Б класу Калуської спеціалізованої школи №2 з поглибленим вивченням англійської мови. А також усім дівчаткам і хлопчикам, які прагнуть себе вдосконалити. Адже у них попереду – «в ціле життя переліт…».

Книгу можна умовно розділити на п’ять розділів. Перший має на меті виховати з наших дітей українських патріотів. Тут читач познайомиться з духовними заповідями українця. Поміщена в книзі «Біблія українця», укладена відомими діячами Любомиром Гузаром, Іваном Дзюбою, Мирославом Мариновичем, Євгеном Сверстюком, В’ячеславом Брюховецьким, Богданом Гаврилишиним та іншими.

У книзі є поради щодо того, що мали б робити молоді люди, щоб вдосконалити себе, мобілізувати свою внутрішню силу на досягнення своєї мрії та поставленої мети. Є думки й дітей (як калуських, так й івано-франківських), в яких вони говорять про те, що для них найважливіше в житті. Ця думка підсилюється висловлюваннями різних діячів про патріотизм, вірність своїй землі, самовідданість. Є в книзі мудрі думки з Біблії, які теж стосуються виховання й самовдосконалення.

Автор-упорядник наводить дітей на думку про те, що жити треба сьогодні, а не в мріях про майбутнє чи згадках про минуле. «Дня не марнуй!» – наголошує він. Піднімає тему праці, говорить про важливість дружби, про любов. Націлює дітей на те, щоб росли думаючими й відповідальними за свої вчинки.

Є в книзі висловлювання-поради давньоримського письменника й політичного діяча Катона Старшого Марка Порція. Думки про виховання відомих педагогів Василя Сухомлинського, Шалви Амонашвілі, Костянтина Ушинського. Є різні поради батькам щодо того, як виховувати дитину-підлітка. Подані притчі мають на меті теж правильне виховання.

– Оскільки зараз діти мало читають, то я вирішив упорядкувати такий збірник-порадник. Вважаю, – каже Василь Мельник, – що він буде корисний і для дітей, і для їхніх батьків, і для вчителів. А згодом ці ж діти порекомендують його своїм дітям.

Поміщені в книзі фотографії – це ролик незнятого фільму від 1 вересня 2011 року про 6-Б клас, якому присвячена книга.

Дарія ОНИСЬКІВ

Матеріали за темою: 

 Василь Мельник розпочав видання серії книг

Читайте «Рінь» у бібліотеках міста

 Василь Мельник – майстер художньої фотографії