Останні новини:

«Мистецтво жити і творити себе…» від Василя Мельника

Днями вийшла з друку книга «Мистецтво жити і творити себе…». Її упорядкував наш земляк, член Національної спілки журналістів України Василь Мельник.

Михайлу Козорісу виповнилося б 135

12 березня в Центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка відбулася година-реквієм «Талант його був тихим голосом, але могутній чуттям». Захід був присвячений 135-й річниці від дня народження прозаїка, публіциста й уродженця Калуша Михайла Козоріса.

Зазначу, що до цієї дати було оновлено меморіальну дошку, яка встановлена на фасаді бібліотеки. До цієї справи долучився калуський скульптор Ігор Семак.

Промовисті роботи, що не кричать від Каталін Голло

1 березня, у перший день весни, у калуському краєзнавчому музеї відкрилася виставка графіки угорської художниці Каталін Голло. Захід став можливий завдяки сприянню Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. Привітати мисткиню у Калуші прийшли представники виконавчої влади міста – перший заступник міського голови Галина Романко, начальник управління культури Іванна Гринів, калуські колеги-художники.

У Калуші «Вар’яти» зібрали аншлаги

Нещодавно із новою програмою до Калуша завітав гумористичний колектив «Вар’яти» та відомий шоумен і телеведучий Сергій Притула. 5 лютого у нашому місті в палаці культури «Юність» пройшли три його виступи, які користувалися шаленим успіхом у калушан.

Крім того, що наші земляки мають слабість до колективу, очолюваного Притулою, галицькі жарти і слово «вар’яти» стали популярними в усій Україні. А концерти україномовного гумористичного колективу збирають аншлаги навіть за кордоном.

Рід Срібняків планує зібратися навесні в Грабівці

У молодому віці, коли здається, що все попереду, чомусь рідко задумуєшся, хто ми і хто наші батьки, діди-прадіди… І тільки з роками усвідомлюєш, як важливо зберегти в серці й пам’яті оту часточку минулого свого роду, щоб передати ці знання дітям і онукам. На жаль, багато людей, від яких можна було б почерпнути інформацію про свій рід, відійшли у засвіти – такий закон земного життя…

Ірину Шлемко засудили до найвищої міри покарання

16 січня минає 72 роки, як в 1945 році розстріляли Референта жіноцтва при Станіславському окружному проводі ОУН Ірину Шлемко (Стадник) «Руту». Вирок їй винесли 13 січня того ж року. Місце поховання досі не відоме. А вже при незалежній Україні, в травні 1994 року, жінку було посмертно реабілітовано.

Після грудневої публікації статті Володимира Мороза «На слідстві Ірина Шлемко говорила дуже мало» (Див. «ДП» №50 від 9 грудня 2016 р.) на адресу редакції надійшло дослідження Зіновія Бойчука, яке стосується долі нашої землячки. Подаємо його увазі наших читачів.

Композитору Степану Гумініловичу – 100 років

9 січня минуло 100 років від дня народження композитора Степана Гумініловича. Як повідомляє на своїй сторінці у «Фуйсбуці» львівський естрадний співак Орест Цимбала, цього року Міжнародний фестиваль української ретро-музики ім. Б. Весоловського відбуватиметься під егідою 100-літнього ювілею Степана Гумініловича.